Projekt Venus na Slovensku funguje zatiaľ na dobrovoľníckej báze pre nedostatok finančných prostriedkov. Hľadáme tak kohokoľvek, kto by dokázal pomôcť s čímkoľvek, čo by nás mohlo priblížiť k nášmu cieľu. Môže to byť prekladanie textov, písanie článkov, propagácia v rádiu či televízii, tvorba tituliek k videám, dabovanie videí, premietanie dokumentov, natáčanie krátkych videí, organizácia prednášok, podujatí, konferencií, výroba stolových hier, tvorba počítačových hier, 3D simulácie a vizualizácie, tvorba nákresov a modelov, funkčných materiálov, výroba náradia, strojov, zložitých mechanizmov pre výrobu, logistiku, skladovanie, výdaj produktov, či recykláciu, tvorba informačno komunikačného softvéru a hardvéru, zháňanie pozemkov, financií a ľudí.

Konkrétne výzvy:

  • Matej Kotian do prekladateľského tímu pre články, titulky a pod. hľadá ľudí s výbornou angličtinou. Na preklad čakajú magazíny TROM či 16 základných vyše hodinových prednášok JF.
  • Marek Kopilec a Boris Figeczký hľadajú ľudí, ktorí by vedeli pomôcť s dennou správou facebookovej stránky pridávaním obsahu súvisiaceho s Projektom Venus.
  • Lucia Ďurčová a Marek Kopilec hľadajú ľudí pre pomoc s organizáciou podujatí pre propagáciu.
  • Marek a Sofia Juhárovi a Marek Kopilec hľadajú ľudí pre pomoc s výrobou stolovej hry, súvisiacej s Projektom Venus.
  • Hľadá sa človek, ktorý by pomohol nadabovať dokumenty Future by design, Future my love, Paradise or oblivion a The choice is ours či desiatky už otitulkovaných videí.
Globálna sekcia hľadá ľudí na tieto aktivity: https://www.thevenusproject.com/become-a-volunteer/